PŘEDNÁŠKY V ROCE 2019

    Přehled přednášek z předcházejících roků naleznete pod odkazem Kronika akcí.

Rozkliknutím nadpisu je možné se dostat k příslušné fotogalerii.

O ROZMANITOSTI ROZHOVORŮ

14. května 2019

poslední setkání v letním semestru - povídání s panem Mgr. Markem CHVÁTALEM z Olomouce o zkušenostech a práci redaktora v Radiu Proglas, o zkušenostech a práci projektového manažera v neziskové organizaci KOMPAS Křesťanský podnikatel, o zkušenostech s médii, o práci s lidmi v mediálním světě...

9. dubna 2019

Přednáška známého olomouckého teologa prof. P. Františka KUNETKY SDB, Th.D. byla směřována na prožívání a liturgické slavení jednotlivých dní Velikonočního třídení - od večerních obřadů Zeleného čtvrtka do slavnostních obřadů Velikonoční vigilie... Přednášející se dotkl také velmi poutavě náboženského a duchovního významu tohoto vrcholu liturgického roku v historických souvislostech.

Podněty pro hlubší prožití Velikonoc si odneslo asi 30 účastníků.

19. února 2019

na události spojené s těmito lety vzpomínal olomoucký vysokoškolský pedagog, spolužák a přítel Jana Palacha P. doc. Dr. Rudolf SMAHEL SDB, Th.D. Zároveň předal mnoho osobních životních zkušeností a podnětů z období komunistické totality.


17. ledna 2019

"...i cesta je cíl" - tohoto motta se drželi bratři kapucíni Radek a Samuel, kteří se v červnu 2018 vydali na neobyčejnou pouť ke hrobu známého kapucínského světce Pátera Pia z Pietrelcini v Jižní Itálii. O své cestě z Olomouce do San Giovanni Rotondo bez peněz, jídla a dalších prostředků velmi poutavě vyprávěl br. Radek NAVRÁTIL, kapucín z Olomouce.